برای دارندگان وب سایت یکی از ملاک های پیشرفت وب سایت رتبه سایت الکسا می باشد ، اما دوستان خیلی اطلاعی از اینکه این رتبه برای چه بالا و پایین می شود ندارد ، در این مطلب تصمیم گرفتم تا این موضوع را مشخص کنیم.

ابتدا الکسا چیست و رتبه الکسا چیست؟

الکسا یک وب سایت متعلق به سایت معروف آمازون می باشد که برای دارندگان وب سایت اطلاعات آماری خاصی را تهیه و نمایش می دهد ، بخشی از این اطلاعات رایگان است و برای همه قابل رویت است. یکی از این اطلاعات رتبه سایت در جهان و کشورها به ترتیب بازدید می باشد.

رتبه الکسا ابزاری کاربردی و نه دقیق برای سنجش بازدید یک وب سایت است و روش تهیه آن توسط الکسا با ابزارهای گوناگونی است.

الکسا این اطلاعات را از کجا می آورد؟

فقط بخشی از این اطلاعات مشخص است از کجا آورده میشود اما همه روش های جمع آوری برای جلوگیری از تقلب مخفی مانده ، روش اول الکسا استفاده از ربات الکسا می باشد که با اتصال به موتورهای جستجو می تواند تعداد کلیک و کلید واژه های جستجو شده را به دست آورد ، روش دوم ، استفاده از تولباکس الکسا می باشد ، شما با نصب این تولباکس در مرورگر می توانید رشد سایت خود و دیگران را مشاهده کنید. روش های دیگه الکسا فعلا مخفی است اما می توان حدث زد.

نکته دوم در مورد رتبه الکسا که باید بدانید ، اینست که این رتبه براساس بازدید تقریبی روزانه وب سایت شما تعیین می شود. به عنوان مثال اگر شما روزانه بیش از 100 بازدید کننده داشته باشید و هر بازدید کننده بیش از 1 دقیقه در وب سایت شما باقی بماند رتبه جهانی الکسای شما در حدود 1 میلیون می باشد ، پس اگر عدد رتبه شما از این عدد کمتر یا بیشتر شود رتبه شما نیز تغییر می کند.

الکسا رتبه های زیر 200 هزار را بصورت سه روز یک بار و رتبه های بین 200 تا 500 هزار را هفتگی بررسی و اعلام می کند. برای رتبه های بالاتر معمولا ماهانه اقدام می شود. اما برخی سایت های پر بازید را روزانه و یا حتی 12 ساعتی یک بار نیز رفرش می کند.

آیا رتبه الکسا مهم است؟

رتبه الکسا نشان از بازدید از وب سایت شما دارد ، به همین دلیل اگر وب سایت شما یک سایت شرکتی یا سایت بسیار تخصصی باشد الزامی ندارد که بازدید روزانه بالایی داشته باشد ، این بازدید زیاد برای سایتهایی که مخاطبی عمومی تر دارند مثل اخبار ،دانلود ، اشتراک ، شبکه اجتماعی و امثالهم مهم است ، پس اگر سایت خاص یا تخصصی دارید خیلی درگیر رتبه الکسا نشوید.

آیا میتوان سر الکسا کلاه گذاشت؟

بله متاسفانه می توان سر الکسا کلاه گذاشت و این کار ابزارها و روش های زیادی دارد ، من چند مورد ابتدایی این کار را برای شما توضیح میدهم:

1- نصب تولبار الکسا

2- بازدید روزانه شما از طریق موتورهای جستجو ، هر روز کلید واژه را جستجو کنید و سایت خود را پیدا و باز کنید و به مدت 1 دقیقه صفحه را باز کنید یا مرور کنید.

3- استفاده از سایت های تخصصی این کار

روشهای دیگری هم هست که نیاز نمی بینم توضیح بدهم.

امیدوارم این مطلب به درد شما بخورد.

روح الله بلوردی طراح وب

معرفی گروه نرم افزاری دیما

گروه نرم افزاری دیما یک گروه با دیگاه باز متن و انتشار رایگان است ، این گروه در سال 84 با نام میترا تاسیس و در سال 88 به گروه دیما تغییر نام داد ، محصولات این گروه عمدتا رایگان و در جهت توسعه وب فارسی ارائه شده است ، این گروه محصولات زیادی را تا کنون بر روی وب منتشر کرده است که از آن جمله میتوان به سیستم های مدیریت محتوای جوملا بیس اشاره کرد. این گروه افتخار دارد تا بسیاری از سایت های علماء و سایت های اشخاص معتبر را طراحی یا پیاده سازی نموده است.
خدمات این گروه محدود به وب بوده و تولید قالب وب سایت و نرم افزار های کاربردی بر روی جوملا از اصلی ترین فعالیت های گروه می باشد. این گروه متشکل از تعداد زیادی شرکت نرم افزاری و وب سایت های اینترنتی می باشد که خدمات همگی این وب سایت ها در زمینه وب می باشد.

ارتباط با ما

دفتر مرکزی: بندرعباس ، بلوار شهید افروز شهابی ، کوی ولیعصر یاس 1
دفتر کیش:جزیره کیش - بازار اداری بیست - طبقه دوم - دفتر شماره 208
دفتر تهران:خیابان بهشتی ، خیابان قائم مقام ، کوچه میرزا حسنی ، پلاک 23 طبقه 3 واحد 5
کد پستی: 7919777371
تلفن های تماس(6خط):09124195066-09358006036
ایمیل: r.balvardi@gmail.com, info@dima.ir
سایت: www.dima.ir

قالب های ایرانی وردپرس

چاپ پارچه

Template Design:Dima Group